Żłobek to miejsce, w którym każdego dnia najmłodsze pociechy bawią się, ale również i uczą. Nauka, która jest zapoczątkowana od najmłodszych lat ma późniejszych wpływ na ogólny rozwój dziecka, dlatego tak ważne jest, by rozpocząć ją już od najmłodszych lat. Oczywiście warto podkreślić, że wszystkie zajęcia, które prowadzone są w naszym żłobku dostosowane są do wieku poszczególnych grup wiekowych, a także do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Zajęcia wczesnej nauki mogą odbywać się wówczas w poszczególnych grupach, które pozwalają na jak najlepsze dostosowanie zadań edukacyjnych i rozwojowych. Dlaczego nauka jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że pozwala kształtować charakter dziecka i przygotować je do funkcjonowania w przyszłości w społeczeństwie. Dlatego właśnie nasz żłobek Hopsasa jest nieocenionym wsparciem dla rodziców podczas wczesnego wychowywania i kształtowania dziecka. Początkowa nauka najmłodszych połączona jest z wszelką formą zabawy, która jednocześnie pozwala beztrosko i wesoło spędzać czas w naszym żłobku.

 

Zajęcia plastyczne i słuchowe

Kolorowanie, wyklejanie i stempelkowanie pozwala maluchom uczyć się poznawania nowych kształtów czy kolorów. Dzięki takiej nauce maluchy mogą kształtować swoją wyobraźnię, myślenie, a także zdolności manualne. Ponadto w naszym żłobku cenimy sobie zajęcia dydaktyczne polegające na czytaniu wierszy oraz bajek. W ten sposób pragniemy rozwijać skupienie uwagi, zainteresowanie, a także kształtowanie wyobraźni.

Zajęcia rytmiczne

Muzyka to niesamowita forma pobudzania kreatywności i rytmiki u najmłodszych. To nie tylko świetna zabawa, ale również nauka poznawania nowych instrumentów, piosenek oraz rytmów. Dodatkowo maluchy mogą podejmować próby samodzielnego wystukiwania dźwięków na poszczególnych instrumentach. Zajęcia rytmiczne to nieoceniony rozwój i nauka tańca, ruchu, a także wyrażania własnych emocji.

 

Zajęcia ruchowe

Zajęcia ruchowe dedykowane są najmłodszym, aby jak najwcześniej móc rozwijać prawidłową postawę oraz sprawność fizyczną. Nasze zajęcia przede wszystkim ukierunkowane są na ogólny rozwój dziecka, a także ćwiczenia ruchowe z możliwością naśladowania. Dodatkowo do zajęć włączane są ćwiczenia przy śpiewie, które są również świetną formą zabawy.

Dzieci w naszym żłobku uczą się również:

  • komunikacji z innymi dziećmi oraz osobami dorosłymi
  • samodzielności podczas spożywania posiłków oraz oddawania potrzeb fizjologicznych
  • wzajemnego kontaktu w grupie rówieśniczej
  • przygotowania do późniejszego życia w społeczeństwie
  • dzielenia się zabawkami

 

To Top