Rytmika

Zajęcia rytmiczne to bardzo ciekawa forma nauki w żłobku, która pobudza maluchy do aktywności i większej sprawności fizycznej. Maluchy uwielbiają właśnie te zajęcia i ćwiczenia, które dodatkowo wzbogacone są muzyką. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie i zapamiętywanie tego, co jest im przekazywane przez wychowawcę. Zajęcia rytmiczne dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych. Dzięki temu przygotowywany jest specjalny program, który pozwala rozwijać opanowane już umiejętności. Wspólne tańce, gry na instrumentach czy śpiewanie zaznanych piosenek pozwala najmłodszym rozwijać ich koncentrację, zdolności zapamiętywania czy kształtowanie wrażliwości emocjonalnej.

 

Język angielski

Nauka języka angielskiego już w żłobku jest świetnym fundamentem do dalszej nauki języka. Im wcześniej dziecko rozpocznie naukę, tym z większą łatwością później przyjdzie mu przyswajanie kolejnych słówek i zwrotów. Żłobek to miejsce, w którym maluchy przede wszystkim osłuchują się z językiem angielskim i poznają pierwsze zwroty, które wykorzystywane są w zabawie i podstawowej nauce. Dzieci w naturalny sposób poznają pierwsze nazwy kolorów, zwierząt, owoców, warzyw czy zwrotów grzecznościowych. To z kolei daje im możliwość naturalnego osłuchiwania się z językiem już od najmłodszych lat.

 

Zabawy ruchowe

Ruch to zdrowie, dlatego nie mogło go zabraknąć również w naszym planie zabaw i nauki z naszymi maluchami. Każdego dnia w naszym żłobku dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Gry i zabawy ruchowe są świetną formą aktywności dla najmłodszych, która wpływa na dobre samopoczucie oraz zdrowie malucha. Organizowane zabawy są dostosowane oczywiście do możliwości najmłodszych dzieci, a  dzieci dzięki zabawom ruchowym odczuwają radość poprzez zabawę.

 

Wsparcie rozwoju

Celem naszych zabaw oraz nauki jest wsparcie rozwoju, które ma być pomocne rodzicom podczas wychowywania i kształtowania dzieci. Propozycje naszych zajęć są specjalnie wyselekcjonowane i dostosowane do tego, by dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności, a także kształtować własne charaktery. Nasza wykwalifikowana kadra wychowawców indywidualnie ocenia możliwości każdego dziecka i jednocześnie wspiera jego rozwój.

 

Rozwój w grupie

Grupa to miejsce, gdzie maluchy uczą się podstawowych umiejętności, które później przydatne są w życiu codziennym. Dzieci przede wszystkim uczą się wzajemnej komunikacji, wspólnej zabawy, dzielenia się zabawkami i innymi przedmiotami, a także wspólnego życia. To świetna forma nauki, która daje możliwość przystosowania malucha do życia w grupie i w społeczeństwie. Nabyte doświadczenia okażą się wówczas pomocne zarówno w przedszkolu jak i w szkole, dlatego rozwój w grupie zapoczątkowany już w żłobku jest tak bardzo ważny.

 

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne to świetna forma rozwoju i  kształtowania charakteru Państwa pociechy. Malowanie palcami, wyklejanie bibułą, kolorowanie czy stempelkowanie to tylko niektóre z przykładowych form zajęć plastycznych. Maluchy uwielbiają spędzać czas właśnie podczas zajęć plastycznych. To świetna forma rozwoju zdolności manualnych, koncentracji czy wyrażania własnych emocji. Zajęcia te wszechstronnie wpływają na rozwój dziecka, a w ramach tych zajęć dzieci wykorzystują rozmaite narzędzia.

To Top